Deal of the week: 10% off on Nuts & Seeds Powder

Deal of the week: 10% off on Nuts & Seeds Powder

Free Shipping over 600

Free Shipping over 600

  • Regular price
    ₹ 230.00
    Sale price
    ₹ 230.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 230.00
    Sale price
    ₹ 230.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 200.00
    Sale price
    ₹ 200.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 200.00
    Sale price
    ₹ 200.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 200.00
    Sale price
    ₹ 200.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 350.00
    Sale price
    ₹ 350.00
    Regular price
    ₹ 400.00
    On Sale
    ( 13% Off )
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 350.00
    Sale price
    ₹ 350.00
    Regular price
    ₹ 400.00
    On Sale
    ( 13% Off )
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 350.00
    Sale price
    ₹ 350.00
    Regular price
    ₹ 400.00
    On Sale
    ( 13% Off )
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 500.00
    Sale price
    ₹ 500.00
    Regular price
    ₹ 600.00
    On Sale
    ( 17% Off )
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 350.00
    Sale price
    ₹ 350.00
    Regular price
    ₹ 400.00
    On Sale
    ( 13% Off )
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 350.00
    Sale price
    ₹ 350.00
    Regular price
    ₹ 400.00
    On Sale
    ( 13% Off )
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 350.00
    Sale price
    ₹ 350.00
    Regular price
    ₹ 400.00
    On Sale
    ( 13% Off )
    Unit price
    per 
    Sold out

Healthy Snacks only and
Zero Junk Foods

Junk is something that has no value. Over a period of time these packaged snacks have taken over our homemade healthy snacks’ place and created a threat to the health of generations. Remember, all baked or all snacks need not be junk. Our products are created mindfully to add on taste and nutritional value to your child’s snack box or just another craving. 

Jaggery Based

No White sugar, but nutritional Natural Sweeteners added

Millets Power

Helps in overall growth and easily digestible

Superfoods Overload

All products have the best of Dry Fruits & Seeds

Best Packaging

Better Shelf life with Triple Layer Foils, and not Preservatives

Best Sellers

  • Regular price
    ₹ 395.00
    Sale price
    ₹ 395.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 315.00
    Sale price
    ₹ 315.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 385.00
    Sale price
    ₹ 385.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 340.00
    Sale price
    ₹ 340.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out